Správná matrace a rošt pro zdravý spánek | UNIS-N
 

Správná matrace a rošt pro zdravý spánek

Správná matrace a rošt pro zdravý spánek

Ke kvalitním dřevěným postelím z masivu Vám současně nabízíme široký výběr matrací a lamelových roštů pro zdravé spaní. Podívejte se, na co se při výběru matrace a roštu zaměřit.

 

Jak si vybrat dobrou matraci 

Dobrá matrace kopíruje Vaše tělo tak, aby byla páteř v přirozené poloze. Tlak na páteř musí být rovnoměrně rozložený. To umožňuje uvolnění plotének a jejich regeneraci. Na kvalitní matraci nedochází k blokování článků nervové soustavy a zhoršování krevního oběhu.

Na co se tedy zaměřit při výběru ideální matrace:

  • Ortopedické vlastnosti dané vhodnou konstrukcí a tuhostí matrace.
  • Antialergické vlastnosti dané použitím přírodních materiálů vyznačujících se průdušností a schopností udržet suché klima brzdící tvorbu bakterií.
  • Klimatizační vlastnosti, která jsou zabezpečeny použitím materiálů s termoregulační schopností udržujících konstantní tělesnou teplotu uživatele bez prudkých výkyvů.

Před zakoupením matrace se poraďte s prodejcem, matraci vyzkoušejte a zvolte tuhost matrace odpovídající Vašim individuálním požadavkům. Vhodnou tuhost matrace nelze zobecňovat, platí sice, že pro uživatele s vyšší hmotností je vhodnější matrace tužší a pro uživatele s nižší hmotností je vhodnější matrace měkčí, ale požadavky jednotlivců se liší a důležité je, abyste se na matraci dobře cítili, koupi matrace často přirovnáváme ke koupi bot, je důležité, aby Vás nikde netlačila, byla pohodlná a dobře jste se na ní cítili, proto je tak důležité před zakoupením matraci vyzkoušet.

Na co se zaměřit při výběru roštu 

Rošty s předpnutými lamelami slouží jako optimální podklad pod matrace a výrazně zefektivňují její působení na udržení fyziologické polohy lidského těla při zdravém spánku a zároveň umocňují ortopedické vlastnosti matrací. Kvalita roštu je závislá na počtu lamel, způsobu jejich uchycení, schopnosti natáčení se a možnosti regulace tvrdosti. Rošty se vyrábějí fixní a polohovatelné, a to manuálně nebo elektrickým pohonem.

Více informací naleznete na stránkách http://www.dreveny-nabytek.cz/katalog/5-matrace.

 

 

rss

další články